Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Uzmanlık Alanlarımız

Manuel Terapi

Manuel terapi elle tedavi anlamına gelmektedir. Sıklıkla eklem, kas, kemik ve bağ dokusu ile ilgili problemleri tedavi etmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Manuel terapi yönteminde vücudunuzun doğal iyileşme kabiliyeti harekete geçirilir. Bu sayede daha kalıcı bir tedavi sağlanır.

Klinik Masaj

Klinik masajımız tüm vücut şeklinde yapılmaktadır masajımız derin doku şeklinde yapılmaktadır. Bu masajın özelliği diğer masaj yöntemleri gibi yüzeysel olmayıp kasta oluşan spazmları çözmeye mevcutta bulunan ağrıları yok etmeye yöneliktir. Masajımız 50-60 dk arasında sürmektedir. Elle yapılan uygulamalara ek olarak masaj sırasında; Kupa terapisi, Kupa masajı, Graston tekniği, Masaj tabancası, G5 masajı uygulamaları kullanılmaktadır.

Reformer Pilates

İlk olarak ücretsiz muayene ile postürünüz , kas kuvvetiniz , kas esnekliğiniz , yağ oranınız , vücut ölçüleriniz uzman fizyoterapistlerimiz tarafından analiz edilmektedir. Ardından fizyoterapislerimiz sizleri ücretsiz deneme seansımıza alarak reformer pilatesteki performansınıza göre kişiye özel bir egzersiz planlaması yapmaktadır. Derslerimiz bire bir fizyoterapist eşliğinde olmaktadır

Mat Pilates

Uzman fizyoterapislerimiz eşliğinde bire bir olarak minder üzerinde kendi vücut ağırlığımız ile yapılan faydalı egzersizler serisidir. Ders esnasında farklı hareket modifikasyonları için; çember, farklı boylarda pilates topları, bant gibi ekipmanlar da kullanılmaktadır.

Hamile Pilatesi

Anne adaylarının doğum öncesi ve sonrasında fiziksel ve mental sağlıklı bir süreç geçirmesine yardımcı olur. Hamilelik öncesi yapılan pilates ise sağlıklı bir hamilelik sürecine ön hazırlıktır. Bel, boyun, sırt, bacak ağrılarını azaltır. Kasılmaları ve krampları azaltır.

Online Pilates

Türki̇yeni̇n dört bi̇r yanında hi̇zmetleri̇mi̇zi̇ sunabi̇lmemi̇z adına kliniği̇mi̇ze gelemeyecek olan hastalarimiza donanımlı alt yapımız sayesi̇nde onli̇ne si̇stem üzeri̇nden de hi̇zmet verebi̇lmekteyi̇z.

Sporcu Rehabilitasyonu

Kli̇ni̇ği̇mi̇zde sporcu alanı i̇çi̇n oluşturduğumuz köşemi̇zde sakatlanan kişilerin mümkün olan en kısa süre içinde, yaralanma öncesi performans düzeylerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla uygulanan tedavi yöntemlerinin tümünü içeren bilim dalıdır.

G5 Selülit Masajı

G5 Selülit masajı kendi ismini taşıyan titreşimli bir aletle yapılır. Hızlı titreşimler sayesinde sıkıştırma uygulayan cihaz, uygulandığı bölgede hem sıkılaşma sağlar hem de selülitli yok eder. Bununla birlikte ödemlerin ve kaslarda biriken laktik asidin atılmasını da sağlar.

Kayropraksi

Omurga ve eklemlerde ağrıyı ve fonksiyonel bozukluğu tedavi etmek için ellerle uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tamamlayıcı tedavi olarak kabul edilen kayropraktik tedavi, sinir-kas-iskelet sistemini oluşturan kemikler, sinirler, kaslar, bağlar ve tendonlar üzerine uygulanır.

Evde Hizmet

Yatağa bağımlı veya i̇stek üzeri̇ne evde hi̇zmet talep eden hastalarımız i̇çi̇n fi̇zyogümüş bünyesi̇nde bulunan uzman fi̇zyoterapi̇stleri̇mi̇z Adana'nın her noktasında hi̇zmet vermektedi̇r. Katlanabili̇r sedyemi̇z ve tüm eki̇pmanları yanlarında geti̇rerek hastalarımıza en uygun tedavi̇ şekli̇ni̇ kendi̇ evleri̇nde uygulamaktadırlar.

Nörolojik Rehabilitasyon

Sinir sistemi hasarı sonucu meydana gelen hastalıklara özgün rehabilitasyon olarak tanımlayabileceğimiz Nörolojik Rehabilitasyon; yatak seviyesinden yürüme aşamasına kadar bütün aşamaların fizyoterapist eşliğinde uygulandığı felç, hareket, denge ve duyu bozukluklarının tedavisidir.

Pediatrik Rehabilitasyon

Çocuklarda bazen doğuştan bazen ise sonradan ortaya çıkan kas veya iskelet bozuklukları ve nörolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan fizyoterapi teknikleridir. Bu tedavide asıl amaç çocuğun günlük yaşam becerilerini geliştirmek, hayata adapte olabilmesini sağlamaktır.

Ortopedik Rehabilitasyon

Tıbbi ve cerrahi uygulama gerektiren pek çok kas ve iskelet sistemine ait tüm ortopedik rahatsızlıklar kısa veya uzun uygulanan bir rehabilitasyon planlamasıdır. Ortopedik rehabilitasyon uygulaması ile kişiye, iskelet yapısındaki rahatsızlıkların neden olduğu bozuklarının işlevinin geri kazandırılması amaçlanır.

Lenf Ödem Rehabilitasyonu

Lenfödem tedavisinin en önemli hedefi; öncelikli olarak lenfödemin artışını engellemek ve mevcut ödemin azalması amacıyla lenfatik sistem akışının arttırılmasının sağlanmasıdır.

Skolyoz

Tedavide amaç estetik olarak düzgün bir omurga ile birlikte dengeli ve ağrısız bir yaşam sürmektir. Detaylı analizler sonucunda skolyoz derecesi ve yönüne göre planlama yapılmaktadır.

Kifoz

Kötü duruşun neden olduğu kamburluğu düzeltmek için genellikle duruşunuzu düzeltmek, sırt kaslarınızı güçlendirecek fizik tedavi ve egzersizler yeterli olur. Ancak yapısal omurga bozukluğuna bağlı kifoz tedavisi için yaş, cinsiyet ve omurga eğriliğinin şiddetine göre tedavi seçenekleri değerlendirilmelidir.

Online Danışmanlık Soru & Cevap

Eti̇k kurallar çerçevesi̇nde hastalarımızın bi̇lgi̇ alabi̇lme haklarını sadece şehri̇mi̇z i̇le sınırlı tutmamaktayız. Merak edi̇len soruları ve şi̇kayetleri̇ onli̇ne si̇stem üzeri̇nden cevaplayarak en i̇yi̇ danışmanlık hi̇zmeti̇ni̇ sunmaktayız

Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri; bireyin kendini tanıması, anlaması, sahip olduğu gizil güçleri keşfetmesi, geliştirmesi ve bulunduğu topluma aktif uyum sağlayarak kendini gerçekleştirmesi için sistematik olarak ve profesyonelce sürdürülen psikolojik yardım hizmetleridir.

Beslenme ve Diyet Danışmanlığı

Beslenme ve diyetetik, besin ve beslenme bilgisinin sağlığı geliştirmek, hastalıkları önlemek veya en aza indirmek için uygulanmasıdır. Beslenme ve diyetetik bilim dalı, sağlık ve hastalıkta diyetin uygulanması, besinlerin hazırlanması ve besin alımı üzerinde bilimsel çalışmalar yapmaktadır.

Online Randevu Formu

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Onay kutusu

İletişim Adreslerimiz